Dünya Dünyada En Güzel Yerler En iyi sahiller Güncel Haberler

Yünanistan 27 milyon turiste yaklaştı

Written by gezgin

Yünanistan ilk 6 ayda 6 milyona yakın turist ağırladı ve sene sonuna kadar ağırlayacağı turist sayısının 27 milyonu bulması öngörülüyor.

Yunanistan sene ilk yarısında 5 milyon 937 bin 643 turist sayısına erişti. Yunanistan Turizm Bakanlığı verilerine göre bu rakam geçen seneye oranla yüzde 4.4 artış olduğunu gösteriyor. Artışın bu şekilde devam etmesi halinde Yunanistan’ın sene sonuna kadar ağırlayacağı turist sayısının 27 milyonu bulması öngörülüyor. Yunanistan’a en çok turist gelen aylar olan Tenmmuz ve Ağustos aylarındaki artış ise takriben yüzde 10.

Diğer taraftan Yunanistan Turizm Bakanı Elena Kundura bu seneki turist sayısında yüzde 4, turizmden ele geçirilen gelirde ise yüzde 5 artış yaşandığını izah etti.

Yunanistan’da en büyük artış yaşanması beklenen destinasyonlar şöyle: Mikonos, Girit, Rodos, Santorini, Kerkira, Kalamata, Aktio, Preveza, Lafkada ve Skiathos.

About the author

gezgin

İlkokul çağımdan bu yana, hesap makinesi ile başlayan computer merakım vardı. Sanırım beynim dur diyene kadar devam edecek.

Leave a Comment