Pazar, Nisan 22

Yalıkavak Bodrum’da Nerede Kalınır?

0

Yalıkavak Bodrum Nerde Kalınır?

Merhaba sevgili okurlarım. Bu gün o muhteşem manzarası, masmavi denizi, zeytin ve mandalina ağaçları ile yemyeşil çevrili doğası, ve mandalina kokulu sokakları ile Yalıkavak bodrumu anlatacağım. Bodrum Merkeze yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta şirin mi şirin bir tatil beldesi.   Maviyle yeşilin iç içe olduğu bu güzel ve manzara ve tepelerdeki yel değirmenleri ile tam bir turizm cenneti yılın her dönemi çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayann Yalıkavak’ın   en önemli ekonomik faaliyeti turizm Tarihine gelince; .Ö. 2000’li yıllara dayanıyor.

Yalı Kavak Bodrum  Gezilecek Yerler

Hemen her artan konaklama tesisleri doğal güzellikleri ile  Yalıkavak bodrum anlatmaya aslında kelimeler yetmez. Öncelikle farklı tür ve kategoride hitap edeceği pek çok tesisi var. İsteyen lüks otellerde, isteyende butik ve küçük oteller, ya da apart otel ve pansiyonlarda konaklayabilir. Yalıkavak bodrum otellerinin birçoğu deniz kenarında ya da denizin biraz gerisindeki tepe, ya da yamaçlarda konumlanmışlar. Denize yakın yerlerdeki otellerde ise mandalina bahçeleri var. Sabah bir kalkıyorsunuz mis gibi mandalın kokusu denizin mavisi, yeşilin her renginin nakış gibi işlendiği, harika manzarası ile yeni bir güne huzur ile başlıyorsunuz. Sahil kenarında kısa bir tur atayım derseniz güzel bir beach bularak en gölge şezlonglarda güneşin ve o muhteşem denizin keyfini çıkartabilirsiniz.

 Yalıkavak Bodrum da ne yenir?

Yemek sevenler için muhteşem alternatifler var Yine. Kahve boş kahve çenekleri, Nefis dondurmaları, balık lokantaları, için lokantaları, kısaca yeme içme konusunda istediğiniz her şeyi bu şirin beldede bulabilirsiniz. Yaz aylarında Bodruma gelenler için Yalıkavak Bodrum’da mutlaka uğranılması gereken yerlerde biri.

Yazar: Dilek Soyak

[Best_Wordpress_Gallery id=”45″ gal_title=”yalıkavak”]

Paylaş

Yorum yapın