DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Vücuttaki Tüyleri Azaltma Yöntemleri

2 ay önce
89 kez görüntülendi

Vücuttaki Tüyleri Azaltma Yöntemleri

Vücuttaki Tüyleri Azaltma Yöntemleri

 

Vücutta ergenlik döneminden itibaren meydana çıkan tüyler büyük rahatsızlık vermektedir. Özellikle yaz döneminde bu tüylerin sürekli bakımının yapılmasının gerekmesi, can sıkıcı bir hal almaya başlamaktadır. Aslında pek çok kadın bu tüyleri azaltmak ya da yok etmek için çözüm yolları aramaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte tüyleri yok etmek için belli yöntemler oluşsa da vücuttaki tüyleri azaltma yöntemleri de bulunmaktadır. İşte kadınların ya da erkeklerin uygulayabileceği belli yöntemler:

Karınca Yumurtası Yağı

 

Karınca yumurtası yağı, tüyleri azaltan bir yöntem olarak eskiden beri bilinmektedir. Ancak; tüylerin azaltılabilmesi için bu yöntemin düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Aktarlarda satılan karınca yumurtası yağı, tüylerin yoğun olduğu bölgeye sürülmek sureti ile uygulanmaktadır. Bu yağın etkili sonuç verebilmesi için bölgede bulunan tüylerin kökünden alınmış olması yani epilasyonun gerçekleşmiş olması gerekmektedir. Vücuttaki tüyleri azaltma yöntemleri arasında çok bilinen bu yöntem, 3-4 ay içerisinde kesin sonuç vermektedir. Epilasyon jilet ya da tüy dökücü krem ile yapılmamalıdır. Bu yöntemler tüyleri kökünden almadığından, yağın cilde uygulanması gereksiz bir işlem olacaktır. Bu nedenle de epilasyonu sağlanan bölgeye her ay düzenli olarak sürülmeli, 1 saat bekletilmeli ve duru su ile yıkanmalıdır.

Lazer Epilasyon Yöntemi

 

Lazer epilasyon, vücuttaki tüyleri azaltma yöntemleri arasında en sık kullanılan yöntemdir. Lazer epilasyon, zaman içerisinde tüyleri azaltmakta ancak; tamamını hiçbir zaman yok etmemektedir. Doğumdan sonra yine hormonlar nedeniyle tüylenmeler gerçekleşebilmektedir. Ya da menopoz döneminde nüksetmektedir. Yine de geçici olarak tüylerinden kurtulmak isteyen kişiler bu yöntemi uygulayabilmektedir.

Lazer epilasyon, uzman kişiler tarafından son teknoloji cihazlar ile uygulanmaktadır. Seanslar halinde gerçekleştirilen bu işlem, lazer atışlar ile kıl köklerini güçsüzleştirmekte ve zaman içinde seyrelmesine neden olmaktadır. Bu sebeple çok tercih edilmektedir. Bilinen ve uzman kişilerin hizmet verdiği salonlarda uygulandığında 4-5 ay gibi bir sürede kesin çözüm sunmaktadır. Yaz döneminde yaptırılmaması tavsiye edilen lazer epilasyon, kış döneminde yapıldığında daha sağlıklı olmaktadır. Koltukaltı, özel bölge, bacak, kol ya da yüz bölgesinde bulunan tüyler için bu işlem kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Vücuttaki Tüyleri Azaltma Yöntemleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık