DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.67 TL

Tatlıca Şelaleleri | Karadenizde Gezilecek yerler

1 yıl önce
239 kez görüntülendi

Tatlıca Şelaleleri | Karadenizde Gezilecek yerler

Tatlıca Şelaleleri Karadeniz de Gezilmesi Gerekenler Yerler

Tatlıca Şelaleleri, Erfelek Şelaleleri yada Tatlıca takım şelaleleri, Sinop’un Erfelek ilçesine bağlı Tatlıca köyü yakınlarındaki sıra şelalelerdir. Tatlıca irili ufaklı 28 ayrı şelale barındırmaktadır. Erfelek’e yaklaşık 10, Sinop’a ise 45 km uzaklıktadır. Şelaleler aslen Ayancık ilçesine bağlıdır fakat Erfelek’e daha yakındır.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri

karadenizdeki-şelaleler
Şelaleler Karasu Deresi üzerindedir. Burada tırmanma ve trekking yapılabilir. Şelale kenarındaki oyuklar ve taş şekiller basamak olarak kullanılıp yukarı tırmanılır. 28 şelaleden, ilk şelaleye tırmanılamaz. Bu şelaleyi dönüş yolundan geçmek gerekir. Bazı şelalelerden yukarı, dönüş yoluna çıkış vardır. Bu dönüş yolu ise sadece doğada yürümek için de kullanılabilir. Dönüş yolu üstünde çay bahçeleri vardır. Şelalelerin en tepesinde de bir cafe bulunmaktadır. Son yıllarda şelaleleri ziyaret sayısı fazlalaşmıştır.
1997 senesinde Erfelek Barajının yol yapım çalışmaları ile ulaşım probleminin ortadan kalkması sonucu gün yüzüne cıkmış kayıp bir vadide yer alırlar.tatlıca-şelaleleri-karadeniz tatlıca-şelaleleri-sinop

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık