DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Soğuk Kış Aylarında Yapılması Gereken 5 Cilt Bakımı

1 hafta önce
59 kez görüntülendi

Soğuk Kış Aylarında Yapılması Gereken 5 Cilt Bakımı

Soğuk Kış Aylarında Yapılması Gereken 5 Cilt Bakımı

  1. Cildiniz Kurumamışken Nemlendirici Sürün

Cilt kuruluğu ve nem yoksunluğu cildiniz için çok büyük bir tehlikedir. Kırışıklıkları ve lekeleri oluşturan bir açık olan cilt kuruluğunun özellikle soğuk havalarda tehlikesi gittikçe artmaktadır. Bu tehlikenin önüne geçebilmeniz için kullandığınız nemlendiriciyi yüzünüzü yıkadıktan sonra tam kurumadan kullanmalısınız. Bu, daha uzun süren nemli bir yüze ve soğuk havaya karşı dirençli mimiklere yol açar. Bu sayede daha sağlıklı bir cildiniz olur.

 

  1. 20-26 Derecelerine Dikkat Edin

Oda sıcaklığınızı minimum yirmi, maksimum yirmi altı derece arasında tutmanız cildiniz için hafif ılık bir ortam yakalamınza yardımcı olur. Bu sayede ne çok soğuk olduğu için çatlaklar ve lekeler oluşur, ne de çok sıcaktan gözenekleriniz ter yüzünden açılır ve kızarır. İyi bir cilt bakımı için oda sıcaklığınızı bilinçli şekilde ayarlamanız gerekmektedir.

 

  1. Uzun Duşlara Elveda

Bazı araştırmacıların yaptıkları çalışmalarla kanıtlanmış ve sabit olan bir sonuç bulunmakta. Su altında çok fazla durmak gözenekleri çok fazla yoruyor ve bu da cildi yıpratıyor. Bunun önüne geçebilmek için de maksimum 10 dakikalık duşlar almalı ve bu zamanı aşmamaya özen göstermelisiniz. Aksi taktirde cildiniz, özellikle yüzünüz bütün yağını kaybedecek ve kabarmalara maruz kalacaktır. Bu sürelere dikkat edin!

 

  1. Pamuklu Veya Pazen Giysilere Yönelin

Soğuk kış günlerinde cildinize en büyük zararı veren naylon, sentetik, polyester ve yünlü kıyafetler yerine pamuklu veya pazen giysileri tercih etmeniz size cildinizi korumanızda ve sıcak tutarken yakmamanızda yardımcı olur. Fazla terletmeyen pamuklu kıyafetleri tercih ederseniz, örneğin naylona veya polyester kıyafetlere göre çok daha az terler ve aynı zamanda üşümezsiniz. Pamuklu giysilerin yumuşak dokusu cildinizi tahriş etmez ve terleseniz bile cildinize yapışmaz. Bu sayede sürtünme yaşanmadığı için size tahriş acısı yaşatmaz.

 

  1. Yüzünüzü En Fazla İki Kez Yıkayın

Soğuk kış günlerinde cildinizi korumak için yaptığınız en büyük yanlışlardan birisi sürekli yüzünüzü yıkamanız ve bu yüzden gözenekleri fazla çalıştırmanız. Soğuk günlerde hafif ılık suyla bir kere, bir kere de soğuk suyla yüzünüzü maksimum iki kez yıkamanız sizin cilt bakımındaki uğraşlarınıza doğru cevabı verecektir. Çünkü fazlası gözenekleri yorar ve bu yüzden kızarıklar baş gösterir.

Soğuk Kış Aylarında Yapılması Gereken 5 Cilt Bakımı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık