DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Saç Kabarmalarını Önlemenin Yolları

3 hafta önce
89 kez görüntülendi

Saç Kabarmalarını Önlemenin Yolları

Kabarık Saç Sorunları

Bir bayanın en önemli aksesuarı olarak saçlar kabul edilmektedir. Duruşunu, bakışlarını etkileyecek olan saçların bakımı oldukça zahmetli olsa da güzel görünmek için bu zahmete katlanmak gerekmektedir. Bayanlar saçların güzel görünmesi için sabah erkenden kalkıp uğraşmak istememektedirler. Ancak gece düzleştirerek yapılan saçlar sabah kalktıklarında bozulmuş olabilmektedir. Bu kabarmaları önlemek için basit bazı çözüm yollarını sizinle paylaşıyoruz.

Saç Kabarmalarını Önlemenin Yolları

Öncelikle doğru şampuan ve doğru saç kremi kullanılması gerekmektedir. Bu durum tamamen sizin saç yapınız ve saç şeklinizle alakalı olduğundan şu ürünü kullanın demek doğru bir tercih olmayacaktır. Bundan dolayı saçlarınızın yumuşamasını ve şekillenmesini sağlayacak şampuan ve saç kremi kullanılması gerekmektedir. Saç kabarmasını önlemenin diğer bir yolu da doğru tarak kullanımıdır. Plastik taraklardan uzak durulması gerekmektedir. Çünkü plastik taraklar saçlarda elektriklenmelere yol açacağından çok çabuk bir şekilde kabarmasına neden olur. Saç kırıkları da saç kabarmalarının en önemli nedenleri arasında gösterilebilir. Kırılan saçlar elektriklenmelere neden olur ve bu durumda saçların daha zor şekil almasını sağlar. Bundan dolayı kırılan saçların alınması gerekmektedir. Bir diğer yapılması gereken husus ise saçlarınızı nemlendirdikten yani yıkadıktan sonra hafif nemli iken örün ve öyle uyuyun, sabah kalktığınızda saçlarınızın kabarmadığını ve bozulmadığını göreceksiniz.

Bu sıraladıklarımız saçların hem kabarmasını engellemekte hem de saçların daha çabuk şekil almasını sağlamaktadır. Özellikle elektriklenen saçlar daha çok kabarır ve saçlar çok daha çabuk bozulur.

Saçların Elektriklenmesini Önlemenin Yolları

Saç elektriklenmelerinin en önemli nedeni saçların düzenli bir şekilde yıkanmamasından kaynaklanır. Nemsiz saçlarda meydana gelen bu elektriklenmeleri önlemek için saçların ihtiyacı olan nemi vermek gerekmektedir. Yine aynı şekilde plastik tarakların kullanılmaması gerekmektedir. Plastik elektriklenme meydana getireceğinden dolayı bu tarz tarakları bayanların kullanmaması gerekmektedir. Saçları yıkarken çok sıcak ve soğuk suyla yıkamamak gerekmektedir. Saçlara çok fazla kimyasal sürülmesi de saçların elektriklenme nedenleri arasında gösterilebilir. Çok sık taranan saçlarda da elektriklenmeler meydana gelir. Bundan dolayı sürekli olarak saçlarınızı fırçalamamaya dikkat etmelisiniz. Sıcak fön uygulaması da elektriklenmelere neden olacağından bu uygulamayı bırakarak saçların elektriklenmesini önleyebilirsiniz.

Saç Kabarmalarını Önlemenin Yolları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık