Dünya Güncel Haberler

Rusya Charter Uçuşlarını Başlatmayacak

Written by gezgin

Rusya Charter Uçuşu Yok

Rusya Charter uçuşu yok. Rusya Tur Operatörleri Derneği Başkanı Maya Lomidze, Rusya ve Türkiye’nin bu yıl charter uçuşlarına başlamayacağını açıkladı.

Rusya Tur Operatörleri Derneği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rusya ve Türkiye’nin bu yıl charter seferlerine başlamayacağını izah etti. Lomidze, darbe teşebbüsü hasebiyle Rus turistlerin Türkiye’ye alakasının azaldığını söyledi.

TURİSTLERİN GÜVENLİĞİ GÖRÜŞÜLÜYOR

Rusya’da Türkçe yayınlanan Gazetem gazetesinde yer alan habere göre Lomidze, 14 Temmuz’da Türk kurul ile Rus birimlerin başkanları arasında tertip eden toplantıda tarafların turistlerin tatil merkezlerindeki güvenliğini ilgilendiren konuları görüştüklerini dile getirdi.
Müzakere neticeninde taraflar Türkiye’nin turistler için tehlikeli olabilecek yerlerin listesini sunması istikametinde neticeye vardı.

DOKÜMAN HAZIRLANACAK

Lomidze, Izvestia gazetesine yaptığı izahta da, “Çalışma grubu Rusya’nın talepleri ve Türkiye’nin bu taleplere reaksiyonunu bir dokümanda toplayacak ve bunları değerlendirecek” diye konuştu.
Lomidze, Rusya yurttaşlarının Türkiye’ye tatil talebinin azaldığını, bunun sebebinin ülkede yaşanan askeri darbe teşebbüsüyle alakalı olduğunu da vurguladıi. Lomidze, buna karşın, Türkiye’den tur satın alanların yolcudan vazgeçmediklerini ilave etti.

About the author

gezgin

İlkokul çağımdan bu yana, hesap makinesi ile başlayan computer merakım vardı. Sanırım beynim dur diyene kadar devam edecek.

Leave a Comment