DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

RECEP İVEDİK 5 FİLMİ

11 ay önce
334 kez görüntülendi

RECEP İVEDİK 5 FİLMİ

 

                       RECEP İVEDİK 5 

16 Şubat’ta vizyona giren ve heyecanla beklenilen Recep İvedik 5, bütün zamanların rekoruna koştu. Bir önceki seride 7 milyonu aşkın izleyicisi kitlesiyle zirveye yerleşen filmin 5. serisi kendi rekorunu kırma peşinde. Recep İvedik’e ait işte sayısal veriler..

16 Şubat 2017 tarihinde vizyona giren ve 1400 salonda gösterilen Recep İvedik filmi Box Office Turkey verilerine göre bugüne kadar 7.093.820 kişi tarafında izlendi ve 82.854.229 TL gelir elde etti.

Recep İvedik 1 filmi 4.301.693 kişi izledi ve 30.172.530 TL gelir elde etti

Recep İvedik 2 filmi 4.333.144 kişi izledi ve 33.493.326 TL gelir elde etti

Recep İvedik 3 filmi 3.326.084 kişi izledi ve 28.712.099​ TL gelir elde etti

Recep İvedik 4 filmi 7.369.098 kişi izledi ve 72.103.216​ TL gelir elde etti

 

 

RECEP İVEDİK 5 FİLMİNİN KONUSU

Şahan Gökbakar ilk Recep İvedik filmi ile büyük başarı yakalamıştı. Daha sonra oyuncularla anlaşamadığından seriyi değişik bir yöne kaydırmıştı. Şahan Recep İvedik serilerinde kahramanımızı değişik maceraların amacıylae sokup güldürmeyi başarıyor. Bu yüzden filmler arasında husus bağlantısı olmuyor. Daha önceki filmlerine benzeyen tek yanı belkide kamyoncuların filmde yer almasıdır.

Her Şahan filminde bulunduğu gibi Recep İvedik 5 filminin yönetmenliğini tekrar kardeşi Togan Gökbakar yapıyor. Filmin senaryosunu da beraber yazdılar. Oyuncu kadrosunda da Şahan’ın bilindik tavrı devam ediyor. Oyunculara çok para ödemek istemediği amacıyla her filmde oyuncular değişiyor ve yeni isimler yer alıyor. Böylece yapımcılığını, yönetmenliğini, senaristliğini ve başrolünü yaptığı filmlerin bütün geliri de kendine kalıyor.

Recep İvedik 5 filminde Recep İvedik bu kez spora el atıyor. Sporcuları taşıma vazifesini alan Recep İvedik işleri tekrar mahvediyor ve sporcular yarışamaz duruma geliyor. Bunun üstüne Türkiye’yi temsil etme vazifiyeti Recep İvedik ve arkadaşlarına kalıyor. Boks, atletizm ve güreş gibi çoğu spor dalında yarışan Recep İvedik bu şekilde izleyenleri eğlendiriyor.

Recep İvedik serisinin filmleri skeç türünde bulunduğu amacıyla fragman vasıtası ile filmi kavramak pek olası değil. Yine de Azeri sporcu ile olan sahne film daha vizyona girmeden çok tartışıldı ve bu şekilde de filmin güzel bir reklamı yapıldı. Bu yüzden filmin gişede de gerektiğince iyi bir hasılat elde etmesi bekleniyor.

Recep İvedik (Şahan Gökbakar) mahallesinde yaşam sürdüren bir şoför tanıdığının vefatı ardından taziye evine gittiğinde, adamın aldığı, fakat ömrü yetmediği amacıyla tamamlayamadığı son işi yerine getirmek amacıyla gönüllü olur. Bu da AvrAsya Gençlik Oyunları’na katılacak milli grup kafilesini Makedonya’ya götürmektir. Yolda Recep’in yaptığı kuru fasulye, sporcuların zehirlenmesine namacıyla olunca kafile diğernı, grupı oyunlardan çekmekten diğer bir deva düşünemez. Fakat o noktada Recep kafile yöneticiliğini ele alır ve rahatsızlanan sporcuların yerine kamyoncu arkadaşlarını çağırır.

 

 

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık