DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Meme Kanserinin Bilinmeyen 7 Belirtisi

2 ay önce
80 kez görüntülendi

Meme Kanserinin Bilinmeyen 7 Belirtisi

                Meme Kanserinin Bilinmeyen 7 Belirtisi

 

Bu yazı dizimizde siz kadınların en buyuk sorunu haline gelmiş meme kanserinin bilinmeyen 7 belirtisini araştırdık ve sizinle paylaşıcaz. Çağımızda bir çok kadında görülmüş meme kanseri yaşantısını tamamiyle etkileyen ve psikolojik travmaya dahi dönüşen bir hastalıktır. Kadınların en çok korkup ve dikkat ettiği meme kanseri hastalığı konusunda sizi bilgilendirme açısında aşşağıda yazılmış belirtileri yaşıyorsanız tedbir amaçlı doktora gidip muayne olabilirsiniz.

1) Büzülme

Meme çevresinde veya üzerinde deri dokusun da ki büzülme belirtileri meme içerisinde bir kitle olduğu anlamında gelebilmektedir. Memede ki kitle lifli doku kısalmasına ve doku içerisinde ki büzülme ile birlikte girintili görünüme neden olabilir.

2) Çukurlanma

Meme derisinin üzerinde ki büyük çoğunluğu portakal kabuğu diye nitelendirdiğimiz küçük gözenekler  halindeçukurlanma  oluşur. Bu durum bazen inflamatuvaradı verilen ve meme kanseri olarak bilinen farklı bir türü olarak adlandırılmaktadır.

3) Döküntü

Meme bölgenizde olmuş olan egzamaya benzer bir döküntü ya da kızarıklık olması Meme kanseri hücrelerinin bulunmasına işaret etmektedir.

4) Akıntı

Meme ucunuzda ki yaşanan akıntı ile birlikte süt taşımasına neden olan kanallarda iç yüzeyin de kanser hücrelerinin bulunduğu anlamına gelmektedir. Bu tarz bir belirtiniz var ise vakit kaybetmeden doktorunuza başvurunuz. Sizin önemli olan belirtilerden biridir.

5) Şekil Değişmesi

Devamlı olarak içe doğru dönük olarak görülen meme ucunuzun eğer bu doğuştan değil ise meme ucunuzun altında onu içeri doğru çeken bir kitlenin bulunduğuna işarettir hızlıca doktorunuza danışın.

6) Kalınlaşma

Meme üzerinde ki dokunun kalınlaşması süt salgılaması yapan beze loblarının içinde kitle olduğu anlamına gelebileceği gibi memenin içinde bulunan lenf damarlarında ki tıkanıklığın göstergesi olacağını söyleyen uzmanlar bu konuda kadınların dikkat etmeleri gerektiğini vurgulamaktadır. Bu belirtileri zaman içerisinde yaşan kadınların muhakkak geciktirmeden doktora gitmeleri ve muayne olmaları gerektiğini söylüyorlar.

7) Şişlik

Kadınların vücutları erkeklerin vücutlarından farkılık gösteren ve hücre yapısın da ki değişiklik olacağı gibi kadınların meme kanserinde ki bir değişiklik daha koltuk altında ki şişliklerdir. Lenf bezlerinizin kitle bulunduğunu akla getirebilir. Bazen koltuk altınızda ki kitlelerin memelerde ki kitlelerden daha kalın ve cok da belirgin olabilir.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık