DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Makyaja Yeni Başlayanlar Ne Yapmalı?

4 hafta önce
54 kez görüntülendi

Makyaja Yeni Başlayanlar Ne Yapmalı?

MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Makyaj kadınların daha güzel görünmek için başvurduğu yolların başından geliyor. Üstelik makyajla kusurlarınızı gizleyerek istemediğiniz kısımları geri plana itip öne çıkarmak istediğiniz yerleri kolaylıkla vurgulayabiliyorsunuz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki o da makyajın abartılmaması. Çünkü abartılan makyaj daha hoş bir görünüme kavuşayım derken sizi aksine rezil edebilir. Onun için makyajı abartmamalı ve gideceğiniz yere göre makyaj yapmalısınız.

  Makyaja Yeni Başlayanlar Ne Yapmalı?

Makyaj yapmayı bilmeyenler ve makyaj nasıl yapılır diye merak edenler için internette birçok uygulamalı video mevcut artık. Buralardan videolar izleyerek makyaj yapmasını bilmeyen veya yeni makyaj yapmaya başlayan arkadaşlar makyaj yapmasını öğrenebilirler. Kendilerine uygun makyaj malzemelerini kozmetik mağazalarından danışarak aldıktan sonra birkaç denemeden sonra ve tabi ki zamanla makyaj yapmasını öğreneceklerdir.

Günlük Makyaj

Günlük olarak yapılacak makyajlar her zaman daha hafif yapılan makyajlar olmalıdır. Tabi ki gideceğiniz yer ve mekan burada dikkat edilmesi gereken noktadır. Çalışıyorsanız ve çalıştığınız yer makyaj isteyecek yani bakımlı görünmenizi gerektiren bir yer ise belki bir miktar makyaj abartılabilir fakat biraz abartayım derken makyajı gece makyajına çevirmemeye dikkat edilmelidir. Peki gündüz makyaj nasıl yapılır? Fondöten kullanımı makyajı gösteren en önemli kısımdır. Fondöteninizin çok fazla kapatıcı olmaması ve doğal durması makyajınızı daha doğal gösterir. Göz makyajı da tabi ki oldukça önemlidir. Gündüz göz kapaklarına koyu renklerle yapılan far uygulamaları uygun değildir. Bu uygulamalar daha çok gece için uygundur. Dudaklarda ise renkli nemlendiriciler veya çok koyu olmayan rujlar kullanılabilir.

  Gece Makyajı

Gece makyaj nasıl yapılır? Gece makyajı gündüz yapılan makyaja göre abartmayı kaldırabilen bir makyajdır. Özellikle gözlerde yapılan koyu renkli uygulamalar gece için sizi muhteşem bir görüntüye kavuşturabilir. Buğulu yapılan göz makyajıyla birlikte dudak parlatıcıları veya hafif tonlarda ki rujlar makyajınızı tamamlayacaktır. Genel olarak makyaj yapımında dikkat edilmesi gereken şeyler gözler de ağır makyaj yapıldığı zaman ruju hafif tutmak , dudakları ön plana çıkardığınız zaman ise gözleri biraz daha geri plana itmek. Bunun ikisi birlikte ön plana çıkarıldığı zaman makyaj ağır kaçar. Bu özel günlerde yapılabilir. “

Makyaja Yeni Başlayanlar Ne Yapmalı? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık