DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

3 hafta önce
99 kez görüntülendi

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj kadınların her zaman vazgeçilmezlerinden biri olmuştur. Çünkü güzel görünmek ve beğenilmek her bayanın istediği bir durumdur. Bakımlı olmayan hiçbir kadın ilgi çekici duramayacağından güzelliklerini makyajla bakıma dönüştürmek istemektedirler. Ancak makyaj yaparken kişinin yüz hatlarını, ten rengini çok iyi bilmelidir. Yüz çizgilerine uymayan bir makyaj ona güzel bir hava katmaz, aksine daha olumsuz bir duruş getirir. Bunun yanında giyilen kıyafete uygun makyaj yapılması bayanın tamamlayıcı unsurlarından biridir. Son olarak içinde bulunulan ortama ve özellikle de mevsime uygun makyaj yapmaları gerekmektedir.

Allık Sürmenin Püf Noktaları

Eğer canlı bir cilde sahip olmayı amaçlıyorsanız kesinlikle ten ve saç renginize uygun allık seçmelisiniz. Bunun yanında gündüz saatlerinde daha mat ve solgun renkler, akşam saatlerinde ise daha parlak ve canlı renkler tercihleriniz arasında olmalıdır. Kaliteli bir allık ve sürülen fırça hem cildinizde potluk olmasını engeller hem de daha uzun süre yüzünüzde kalmasını sağlar. Bundan dolayı eğer imkanınız varsa kaliteli ürünler kullanmaya özen göstermelisiniz. Şık ve güzel görünmek için doğru renk seçimi çok önemlidir. Bundan dolayı ten renginiz kıyafetiniz ve saç renginiz içerisinde çok fazla ön plana çıkmayacak veya geri planda kalmayacak renkler tercih nedeniniz olmalıdır.

Ten Rengine Göre Allık Seçimi

Beyaz tenli bayanların cildi genellikle soğuk tonlardadır. Bu ten rengine sahip bayanların kullanması gereken renkler sıcak ara tonlar dediğimiz pembe, şeftali, turuncuya yakın renkleri kullanması gerekmektedir. Buğday tenli bayanların kullanması gereken tonlar ise hafif koyu pembe tonları veya gül kurusu tonları cildinize oldukça yakışacaktır. Esmer ten rengine sahip bayanların kullanması gereken tonlar ise kahve tonları, kırmızı tonları, turuncu ve tonlarıdır. Ancak allık renginde mevsim ve bulunduğunuz ortam ve son olarak zaman faktörünü de göz önüne alarak seçim yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yüzünüzde ki ışığın kaybolmasına neden olabilirisiniz. Doğru makyaj sizin tamamlayıcınız olacaktır. Yanlış yapılan her makyaj hareketi ve seçimi sizin canlılığınız ve parıltınızın sönmesine neden olacaktır. Bundan dolayı doğru seçim her zaman oldukça önemlidir.

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık