DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.67 TL

Konakaltı Mağarası Antalya

1 yıl önce
266 kez görüntülendi

Konakaltı Mağarası Antalya

 

Konakaltı Mağarası Nerede?

Dikitleriyle, havuzlarıyla, sarkıtlarıyla ve damlataşlarıyla ziyaretçilerine eğlenceli bir gezi noktası sunan Konakaltı Mağarası, Antalya gezi listenizde olması şart olan noktalar arasındadır. Tabii bu mağaradan önce şehrin ehemmiyetli mağaralarını en baştan gezmiş olmalısınız. Kartal Escort

Konakaltı Mağarası, şehirdeki Atatürk Parkı’nın denize doğru inen kıyısında bulunuyor. Erişim açısından çok mesele yaşatmayan mağara, deniz mağarası olarak da adlandırılıyor. Konakaltı Mağarası’nın özelliklerini kısaca anlatalım. Mağaranın iki adet giriş kapısı vardır. Giriş kapılarının biri doğu, ötekisi ise batı tarafında. Doğu salonunda çoklukla kaya blokları görülmekle beraber, batıdaki salonunda ise sarkıt ve dikitler dikkat çeker. Batı salonun bağlı olan küçük bir odacıkta traverten oluşumları bulunur. Mağaranın içerisi oldukça serindir.

Antalya’nın bilinen gezi alanlarını gezerek bitirdiyseniz, hemen şehrin bilinmeyen diğer noktalarını listelemelisiniz. Listenizde Konakaltı Mağarası ve Geyikbayırı Mağarası ilk sırada bulunabilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık