DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Kadınlarda Hızlı Saç Uzatma ve Saç Bakımı

2 ay önce
72 kez görüntülendi

Kadınlarda Hızlı Saç Uzatma ve Saç Bakımı

Hızlı Saç Uzatma

 

Kadınlar, saçlarına oldukça fazla önem göstermektedir. Aslında bu durum sadece kadınlar için değil, erkekler için de geçerlidir. Çünkü kişiyi güzel ve özenli gösteren genellikle saçlardır. Pek çok kadın da saçının uzun olmasını istemektedir. Ancak; dış etkenler saçların yıpranmasını hızlandırırken, uzamasını da ne yazık ki güçleştirmektedir. Hızlı saç uzatma yöntemleri ile bu durumun önüne geçmek mümkün olabilmektedir. Birkaç ufak tüyo ile kadınlar ya da erkekler kısa vadede saçlarını uzatabilmektedir. Elbette verilen tüyoların tam ve eksiksiz bir şekilde düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. İşte saçların hızlı uzayabilmesi için birkaç ufak öneri:

Saçınızı Yıkadığınız Suyun Isısına Dikkat Edin!

 

Saçlar çok çabuk yıprandıkları için su sıcaklığı oldukça önemlidir. Kaynar su ile yıkanan saçlar çok kısa sürede yıpranır ve uzama hızı ne yazık ki durmaya başlar. Böyle bir durumla karşılaşmamak için saçın yıkandığı suyun ılık, duştan önce son kullanılan suyun ise soğuk olması gerekmektedir. Hızlı saç uzatmak isteyen kişiler bu faktöre dikkat ettikleri takdirde saçlarının ne kadar çabuk uzayacağını fark edecektir.

Saç Kremi Kullanın!

Saç kremleri, saç için oldukça önemlidir. Hatta saçların hızlı uzamasında da büyük etkisi bulunmaktadır. Ancak; saç kremi kullanırken kişinin kendi saç tipini iyi tanıması ve buna göre krem seçimi yapması gerekmektedir. Saç kremi her duştan sonra saç uçlarına uygulanmalıdır. Düzenli olarak uygulanan saç kremi saçı besler, bakımını yapar ve uzamasına yardımcı olur.

Saç Kurutma Yönteminizi İyi Belirleyin!

 

Saçların maşa, saç düzleştiricisi ya da fön makinesine maruz kalması, kurumasına ve yıpranmasına neden olmaktadır. Bu sebeple de saçlar uzamamaya başlamaktadır. Tüm bu faktörlerin devre dışı bırakılması hem saç sağlığını olumlu yönde etkiler, hem de saçın uzamasına olanak sağlar. Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında en önemli faktörlerden biri de budur. Banyodan sonra saçın kendiliğinden kurumaya bırakılması, nem oranını dengelediği gibi, saçın kurumasına da engel olmaktadır. Beslenen ve kuruması önlenen saç da daha hızlı uzamaya başlar. Bu nedenle maşa, fön ya da saç düzleştiricisi gibi ürünlerden uzak durulmalıdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık