DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Kadınlar Neden Kıskanır?

3 hafta önce
79 kez görüntülendi

Kadınlar Neden Kıskanır?

Kadınlar Neden Kıskanır?

Kıskançlık duygusu tüm insanlar arasında belli bir noktaya kadar normal kabul edilebilir bir duygudur. Ancak bu sınırı çok ama çok iyi ayarlayabilmek gerekir. Çünkü sınır aşıldıktan sonra kişi tüm kontrolünü kaybederek adeta yoldan çıkmış bir araç gibi savrulmaya başlar. Kıskançlık duygusu sıkça ortaya çıkar ve kontrol seviyesinin sınırlarını aşarsa eğer toplumsal düzen açısından da alarm verici bir durum seviyesine gelir. Ancak makul düzeyde olan bir kıskançlık bayanların yaratılış özelliklerinden dolayı normal karşılanmaktadır.

Kadınlar Arasındaki Kıskançlığın Nedenleri Nelerdir?

Bu durumun birçok nedeni olabilmektedir. Ancak en belirgin olarak kabul edilen özellik sahip olama isteğidir. Bu bazen çok küçük bir durum dahi olsa kıskançlığın sonuçları ağır olabilmektedir. Büyük dostluklar hasar görebilmekte ve arkadaşlıklar son bulabilmektedir. Maddi imkanlar, eş, iş veya diğer manevi imkanlar da ciddi boyutlarda kıskançlıklara neden olabilmektedir.

Kıskançlığın bir diğer durumu ise beğenilme durumundan ortaya çıkmaktadır. Karşıdaki bayanı kendinden şık, bakımlı ve aynı zamanda güzel görmek bayanlar arasında oldukça ciddi çekişmelerin yaşanmasına neden olabilmektedir. Her bayan güzel ve şık görünmeyi sadece kendisi tarafından ve karşı cinsleri tarafından beğenilmek için istemez aynı zamanda hem cinsleri tarafından da beğenilmek onlara ayrı bir haz ve tatmin sağlayacaktır.

Kıskançlığın bir başka boyutu olarak toplumdaki konumlar arasındaki farklılıklar gösterilebilir. Daha candan ve daha samimi kişilerin çevreleri daha geniş ve toplumsal olarak daha göz önünde bulunmaları diğer bayanlar için daha olumsuz bir durum olarak kabul edilebilmektedir.

Kıskançlığın Toplumsa Hayata Olan Etkileri

Kıskançlık toplumsal rekabetin bir parçası olarak kabul edilse de toplumlar için aslında felaketlerin başlangıç noktası olarak göstermek yanlış olmayacaktır. Kontrolden çıkmış bir kıskançlık kişiye her türlü olumsuz durumu yaptırabilir. Bu da toplumda ciddi sorunların başlamasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı insan duyguları kontrol edilebilir seviyeden yukarıya çıkmamalıdır. Özellikle aşk hayatında bayanlar aşırı kıskançlıktan dolayı hiçbir zaman yapmayacakları şeyleri yapabilmektedir. Bu da hem ilişkilerine hem de kendilerine zarar vermelerine yol açacaktır.

Kadınlar Neden Kıskanır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık