DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.66 TL

İzmir Alsancak Sevgi Yolu Gezi Rehberi ve Tarihi

6 ay önce
478 kez görüntülendi

İzmir Alsancak Sevgi Yolu Gezi Rehberi  ve Tarihi
Alsancak Sevgi Yolu Gezi Rehberi

 

Alsancak Sevgi Yolu İzmir’lilerin ayrıca, İzmir’e ziyarete gelenler ile gençlerin uğrak yeri olarak bilinmektedir. Sizler de burada çok güzel zaman geçirebiliyor ve İzmir’in havasını buram buram koklayabiliyorsunuz. Sizler için bir çok doğa dokusunu barındıran yol, aynı zamanda da alışveriş yapılabilecek olan özel yerleriyle de dikkat çekiyor. Çok güzel bir yer olarak bilinen Alsancak Sevgi Yolu’nda siz de kendinizden ve sizin ilginizi çekebilecek olan bir şeyler kesinlikle bulacaksınız.

Alsancak Sevgi Yolu‘nun Tarihi

 

İzmir’de bulunan Alsancak Sevgi Yolu tarihi olarak aslında çok eski bir geçmişe sahip değil. 20 yıllık bir geçmişi bulunmasına rağmen, çok kısa zamanda şöhreti yakalamış olan ve İzmir’lilerin de İzmir’e gelenlerin de uğrak yerlerinden olan Sevgi Yolu’nda çeşitli zaman geçirme fırsatlarınız bulunmaktadır. Çok güzel bir kitapçıya girerek kitapların kokusunu koklayarak, enfes palmiyelerin altında, çay ve simit yiyebilirsiniz. 2011 yılında Konak Belediyesi tarafından da tekrar restore edilen bölgede Hollywood yolundan esinlenerek, yapılmış olan Sevgi Yolu’nun en büyük özelliklerinden biri de çeşitli ünlülerin isimlerinin yazılı olduğu yıldızlı bir yol olarak biliniyor olması. Bu arada burada bir çok kişiyle ve bir çok ünlüyle karşılaşabilirsiniz.

Alsancak Sevgi Yolu’ndan İzmir Manzarası

 

Alsancak Sevgi Yolu aslında sizlere kendisi manzara sunan ve sizlere İzmir’in silüeti hakkında bilgi veren bir yer olarak bilinmektedir. Harika düşünülmüş ve döşenmiş olan yollarında yürürken, gökyüzüne doğru uzanan palmiyelerin arasından geçebiliyorsunuz. Bunun haricinde, her tarafınızda çok güzel dükkanlar var ve bu dükkanlardan istediğiniz gibi her konuda alışveriş yapabiliyorsunuz. Yaz kış tercih edilebilecek bir yer olarak bilinen Alsancak Sevgi Yolu tamamen Hollywood etkisiyle yapılmış olsa da, sadece yerdeki sistematiği gözden çıkardıktan sonra gerisi çok daha güzel ve çok daha özel şekilde şekillenilmiş olmaktadır.

Sizler de gidip Alsancak Sevgi Yolu’nu ziyaret etmek isteyecek ve istediğiniz her şeyi çok güzel şekilde bulabileceksiniz. Her konuda çok güzel seçenekler sunan Alsancak Sevgi Yolu’nda zaman geçirmek sizlere huzur verecektir. Bir çok kişiyi de burada görebileceksiniz.

İzmir Alsancak Sevgi Yolu Gezi Rehberi ve Tarihi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık