DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

İlişki İçerisinde Oluşan Sonuçlar ve Etkileri

3 hafta önce
82 kez görüntülendi

İlişki İçerisinde Oluşan Sonuçlar ve Etkileri

İlişki İçerisinde Oluşan Sonuçlar ve Etkileri

wAslında her ne kadar dürüst bir davranış şekli olmasa da aldatılmanın altında birçok neden yatıyor olabilmektedir. Bu noktalara gelmeden önce birey olarak kişi ilk başta kendini ardından da ilişkisini sorgulamalı ve buna karşı önlemler almalıdır.

Aldatılmanın Nedenleri

Bir ilişkinin en yıkıcı sonlarından biri olan aldatılmak birçok nedene bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Bu durum ilişkiyi tamiri zor hatta imkansız sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. İşte aldatılmanın nedenleri;

-Çiftlerin birbirini anlamamaya başlaması, aldatmanın en önemli nedeni olarak kabul edilmektedir. İlişkinin karşılıklı iletişimden geçtiğini unutmadan ve partnerinin düşüncelerini benimseyerek yaklaşan çiftlerde aldatma oranı oldukça düşüktür.

-Aşırı kıskançlık ve aşırı ilgi; bu durumda özellikle erkeklerin aldatmaya olan meyilleri artmaktadır. İliki içerisinde nefes almak isteyen birey sorunun çözümünü dışarıda aramaya başlayacak ve kaçınılmaz son gerçekleşecektir.

-Güven sorunu, güvensizlik herkes için tam bir hayal kırıklığı olarak kabul edilir. Partnerine güven vermeyen veya güvenmeyen çiftlerde aldatılma oranları oldukça yüksektir.

-Cinsel açlık ve soğukluk; ilişki içerisinde aldatmanın baş aktörü olarak kabul görmektedir. Her bireyin cinsel ihtiyaçları söz konusu olduğundan cinsel olarak birbirini tamamlayamayan çiftlerde aldatma oranı oldukça yüksektir. Bu biyolojik bir durum olduğundan özellikle erkekler için oldukça büyük bir problem olarak kabul edilir ve bu sorun başka birlikteliklerin yaşanmasına neden olur.

-İletişim kopukluğu da ilişkide ki heyecanı ortadan kaldıran nedenlerin başında gelmektedir. Birbirini alamayan aynı dilde konuşmayan çiftlerde zamanla duygusal kopukluklarda meydana gelecek ve aldatmaya zemin hazırlayacaktır.

Aldatılmanın Psikolojik Etkileri

Bu sorun hakkında kapsamlı araştırmalar yapılmış ve aldatılan bireylerin sonraki yaşamlarında ciddi güven problemleri yaşadıkları gözlenmiştir. Dış dünyaya karşı ilgileri azalır ve psikolojik çöküntü içerisine girerler. Yaşam enerjilerinde ciddi bir düşüş gözlenebilmektedir. Ancak bu durum süreklilik arz etmeyebilmektedir. Kişinin iradesine bağlı olarak bu bunalım süresi farklılık arz edebilmektedir.

İlişki İçerisinde Oluşan Sonuçlar ve Etkileri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık