DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Gür Saçlara Sahip Olmak İsteyenler Buraya

4 hafta önce
56 kez görüntülendi

Gür Saçlara Sahip Olmak İsteyenler Buraya

GÜR SAÇLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ

Kadınların en güzel aksesuarlarıdır saçları. Güzel saçlara sahipseniz her zaman daha çok dikkat çekersiniz. Ancak son zamanlarda özellikle çevresel etkenlere bağlı olarak ve sağlığımızda ki bozulmalardan dolayı neredeyse herkesin saçı dökülüyor. Günlük olarak 100-200 tel saç dökülmesi normal kabul ediliyor. Yani aslında saç dökülmesi normal bir süreç. Fakat saçlarınızın daha fazla döküldüğünün düşünüyorsanız tehlike çanları çalıyor demektir. Üstelik bu saçlar yerine çıkmadığı zaman ise saçlarımızı yavaş yavaş kaybetmeye başlamışız demektir. Ama sağlığınıza dikkat ederek ve çeşitli bakımlar yaparak gür saçlara sahip olabilirsiniz.

  Dökülmenin Önüne Geçin

Gür saçlara sahip olmak için yapılması gereken ilk adım saçları çıkarmak değildir. Saç dökülmesi probleminiz ciddiyse önce bununla başa çıkmalısınız. Çünkü yaptığınız işlemlerle saçlarınız çıksa bile dökülme probleminiz devam ettiği için büyük uğraşlar vererek çıkardığınız saçlarınız tekrar dökülecek ve çabalarınızı boşa gidecektir. İlk yapılması gereken elbette doktora gitmek olacaktır. Herhangi bir sağlık sorunu yüzünden de dökülmeler yaşanıyor çünkkü. Bir sağlık sorununuz varsa veya herhangi bir vitamin eksikliğinden dolayı dökülmeniz yaşanıyorsa tedavi olarak bu durumun önüne geçmeye çalışın. Ancak herhangi bir sağlık probleminiz yoksa saçlarınıza herhangi bir işlemle zarar da vermediğinizi düşünüyorsanız o zaman çeşitli bakımlar yaparak gür saçlara sahip olabilirsiniz.

  Saç Çıkaran Karışım

Saç çıkarmada en etkili yöntemlerden biri yağ uygulamalarıdır. Özellikle badem yağı kıl çıkarıcı etkisiyle diğer yağlardan ön plana çıkıyor. Onun dışında yılan yağı da dökülmeyi önlemede oldukça etkili. Hindistan cevizi hem dökülmeyi önlüyor hem de saçları uzatıyor. Haftada bir veya iki kere yapılması gerekiyor. Bu yağlar ve vitaminlerle yapacağınız karışımlar saçları büyük oranda çıkarıyor. B ve e vitamini , bahsettiğimiz yağlar ve yumurtanın sarısını karıştırarak yapılan karışım dermatologların sık olarak verdiği saç çıkarıcı karışımlardır.

 Sarımsağın Etkisi

Sarımsağın saç çıkarıcı etkisini kullanarak da gür saçlara sahip olabilirsiniz. Özellikle saçkıran hastalarının sıklıkla tercih ettiği bir malzeme sarımsak. Sarımsağı eziyorsunuz , biraz tuza bulayıp saçlarınızı bununla ovuyorsunuz. Bunu haftada bir kere yapmak yeterli oluyor.

Gür Saçlara Sahip Olmak İsteyenler Buraya Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık