DOLAR: 3.76 TL
EURO: 4.71 TL

Girnede Saklı Bir Cennet : Karmi Köyü

1 yıl önce
176 kez görüntülendi

Girnede Saklı Bir Cennet : Karmi Köyü

Her köşesi ayrı bir cennet olan Kısbrıs’a daha önce gitmeyenler,gittim ama, şimdi olsa yine giderim diyenler için, size Girne’nin batısında  Akdeniz!in karşısında gelin gibi süzülen bir Karmi köyünden bahsedeceğim.Muhteşem, manzarası, havası,  ile tam bir doğa harikasıdır Karmi köyü. Bu arada unutmadan köyün halk arasında bilinen adı karamandır.

Karmi Köyüne  Nasıl Gidilir?

İlginç sokak isimler, dar yolları, sokak aralarındaki bahçelerdeki rengarenk çiçekleri,  dağ ve deniz havasını bir arada bulacağınız bu köyde, kendinizi adeta zaman tünelinde yolculuğa çıkmış gibi hissedeceksiniz. Bu güzel köye gitmek için, öncelikle, Girne yoluna gelerek Karaman tabelasını bulacaksınız. İşte O tabeladan saparak 8 km daha gittiniz mi? Köyün merkezinde bulacaksınız kendinizi. Köye özel aracı ile gidenler park yeri bulma sorunu yaşamazsınız. Köyün merkezinde Virgin Mary (Bakire Meryem) Kilisesi‘nin göreceksiniz zaten. İşye oraya aracınız park ettikten sonra köyün içinde gezmeye başlayabilirsiniz.

Karmi Köyünde Tatilin Keyfi Nasıl Çıkar?

Şimdi sıra geldi yazımızın başında söz ettiğimiz köyün dar sokaklarını  dolaşmaya.  Özellikle evlerin kapılarında her evin ayrı bir simi ve yapılış tarihinin olduğunu fark etmek sanırım çok zamanınızı almayacaktır. Tabi yol kenarındaki meyve ağaçlarından tazecik meyveleri dalından koparıp yemenin keyfide eminim bir başka olacaktır. Acıktıysanız Köyün içinde cafe  ve restoran, ve  bakkal var. Konaklama yerini de siz seçin Ama bence her köşesi ayrı bir cennet olan bu köyde yaşayacağınız her anın tadını çıkarın.

 

Yazar Dilek Soyak

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık