Magazin

İstanbul’dan Tereddüt Muhteşem Gala!

Written by gezgin

İstanbul Bağımsız Filmler Şenliği’nin geçen sene başlattığı ve esin veren filmlerin gösterimlerine ev sahipliği yaptığı “!f Esin Serisi”, Yeşim Ustaoğlu’nun son filmi “Tereddüt”ün galasıyla devam ediyor. Funda Eryiğit, Ecem Uzun, Mehmet Kurtuluş, Okan Yalabık ve Serkan Keskin’in oynadığı “Tereddüt”, dünya galasını Toronto’da yapmış, Hayfa Film Şenliği’nden Jüri Özel Ödülü’nü, Antalya Film Şenliği’nin Beynelmilel Müsabaka’sından da “Maltepe Escort”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Kadın Oyuncu” dallarında ödül almış, Milli Müsabaka’da da Ustaoğlu’na Film-İstikamet Derneği En İyi Yönetmen Ödülü’nü, Ecem Uzun’a da ikinci En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getirmişti. 16 Aralık’ta gösterime girecek olan film, sene en merakla beklenen yerli yapımların başında geliyor.

Bir Anadolu kasabasında yolları kesişen aynı fakat değişik iki genç kadının birbirlerine çarpan ve dönüşen hayatlarını konu alan “Tereddüt”, film ekibinin ve çağrılıların katılımıyla 8 Aralık Perşembe günü Cinemaximum Kanyon’da sinema sevlerle buluşacak. Gösterimin hemen peşinden ise Yeşim Ustaoğlu, !f İstanbul’un Direktörü Serra Ciliv ile filmi konuşacak ve seyircilerin suallerini cevaplayacak. Sohbet bu arada !f İstanbul’un facebook adresinden canlı olarak yayınlanacak.

About the author

gezgin

İlkokul çağımdan bu yana, hesap makinesi ile başlayan computer merakım vardı. Sanırım beynim dur diyene kadar devam edecek.

Leave a Comment