DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Evde Yapılabilecek Cilt Bakım Maskeleri

2 ay önce
75 kez görüntülendi

Evde Yapılabilecek Cilt Bakım Maskeleri

Evde Yapılan Cilt Maskeleri

 

Cilt bakımı, kadınlar için oldukça önemlidir. Özellikle makyajdan yorulan cilt, gerekli bakımı görmediği takdirde yağlanmalara ve sivilcelenmelere sebep olurken erkenden de kırışmaktadır. Bu sebeple düzenli olarak cilt bakımı uygulanması gerekmektedir. Evde yapılan cilt maskeleri ile düzenli olarak bakım sağlayabilmek de mümkündür. Elbette cilde alerji etkisi yaratmayacak ve içeriği bilinen maskelerin uygulanması sağlık açısından da önemlidir. Bazı maddeler cilt üzerinde reaksiyon göstermekte ve cildi tahriş edebilmektedir. Bu nedenle de cilt tipine uygun olmayan maddeler bakım için kesinlikle kullanılmamalıdır. İşte evde yapılabilecek kolay cilt maskesi tarifleri:

Yulaf Ezmesi Maskesi

 

Evde yapılan cilt maskeleri arasında en çok kullanılan maskelerden biri yulaf ezmesi maskesidir. Yulaf, cildi beslerken aynı zamanda parlaklık da vermekte ve cildi canlandırmaktadır. Hiçbir yan etkisi bulunmayan bu maske ile haftalık bakım yapmak da mümkündür. Bu maskeyi uygulayabilmek için marketlerde satılan yulaf ezmelerine ihtiyaç bulunmaktadır. 1 su bardağı kaynar su biraz soğutulduktan sonra içerisine yulaf ezmesi karıştırılır ve cilde ince bir tabaka halinde sürülür. 20 dakika bekletilen maske zaten ciltten kolayca ayrılmaktadır. Temiz su yardımı ile ciltten arındırılan maske, haftada 1 defa uygulanır.

Muz Maskesi

 

Muzun cilt için ne kadar faydalı olduğu pek çok kişi tarafından bilinmektedir. Bu maske süt, muz ve bal ile hazırlanmaktadır. Maskenin içeriğine konulan her bir ürün cilt için ayrı önem taşımaktadır. Evde yapılan cilt maskeleri arasında önemli bir yer tutan muz maskesi için 1 adet muz, yarım çay bardağı süt ve 1tatlı kaşığı bal yeterlidir. Muz ezilerek ılık sütün içerisine karıştırılır. 1 tatlı kaşığı bal da karışıma eklenir. Cilde ince bir tabaaka halinde sürülen maske yarım saat bekletilmelidir. Yarım saat bekletildikten sonra ılık su ile yıkanan maske, haftada 1 ya da 2-3 günde 1 olacak şekilde uygulanmalıdır. Muz potasyum açısından oldukça zengin bir meyve olduğundan cildi canlandırıcı özelliğe sahiptir. Süt ve bal karışımı da cildi hem besler hem de parlaklık verir. Alerjisi olmayan kişiler bu maskeyi düzenli olarak kullanabilmektedir.

Evde Yapılabilecek Cilt Bakım Maskeleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık