DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

EGE’NİN YILDIZI – KÖYCEĞİZ/ MUĞLA

11 ay önce
259 kez görüntülendi

EGE’NİN YILDIZI – KÖYCEĞİZ/ MUĞLA

Köyceğiz ve Köyceğiz’e ait Göl mükemmel şekilde korunmuş bir Ege ilçesidir.Sakin bir yaşamın gerekliliği olan herşey vardır. .Emekli şehri denmesi hoşuma gitmiyor olsada, belli bir yaş üzeri olan insanların çok çok hoşuna gideceği bir bölge. Hani hep duyarız ya, güzel bir sahil kasabasında bahçeli bir evde yaşamayı. Günümüz dünyasında yoğun iş temposunda hep sakin, telaşsız bir yaşamın hayalini kurarız bir çoğumuz. İşte bu hayale layık olan bir yer Köyceğiz. Gezmeye doyamayacaginiz bir doğa bölgesi de olan Köyceğiz ve Gölü sizi her anında cezbedecek.

Köyceğiz’in tarihi milattan önceye kadar uzanır. Bu yörede varlık gösteren ilk medeniyet Karyalılardır. Sonra Osmanlılarda yöreye sahip olmuştur.Osmanlılar döneminde ilçe İstiklal Savaşı’nda düşman saldırısına uğramış, daha sonra Kuva-i Milliye Teşkilatı kurularak vatana dahil edilmiş, bu güzellik bizlere ait olmuştur.
Köyceğiz adının nereden anlatacak olursak, efsanelere göre Köyceğiz, bir ovada kurulmuş. Zamanın birinde ovayı su basmış. Felaketin sonunda birkaç ev ve insan kalmış. Bunu gören çevre sakinleri, bütün şehir batmış, yalnızca kıyıda bir Köyceğiz kalmış.” demişler. Hâlâ gölün altında bir kent olduğuna inanılır. Kim bilir belkide böyle bir kent vardır. Ancak araştırma yapılıp yapılmadığı konusunda bilgi sahibi değiliz.

Köyceğiz nerede, nasıl giderim, gezilecek yerleri nelerdir sorusuna cevabımız İstanbul İline 740 km mesafede, vasıtayla gelmek istediğinizde ortalama 9 saat sürebiliyor. Ankara’ya mesafesi ise karayoluyla 7.5 saatlik bir mesafeye sahiptir. Dalaman’a geldikten sonra aşağı yukarı 30 km’lik kara yolu aracılığı ile Köyceğiz’e ulaşabilirsiniz.

Peki burada neler yaparız derseniz, tekne turlarına katılabilir, katılmadan, mumlanmış balık yumurtası alabilir, halk pazarına katılabilir ve kaya mezarlarını görebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık