Magazin

‘Dünyanın en iyisi’ Antalya’da seçilecek

Written by gezgin

20 ülkeden 40 finalistin katıldığı yarışmanın Türkiye temsilcisi Emy Organizasyon ve Mankenlik Okulu sahibi Eda Meltem Yılmaz, kendi yetiştirdiği Görkem Varol ve Asya Demir’in ülkemizi temsil edeceğini söyledi. Bir hafta sürecek kampın ilk günü tertip eden değerlendirme podyum şovunda mankenler, ülkelerinin ananesel kostümleriyle yürüdü. Rengarenk giysiler içinde görsel şölen sunan mankenler, jüriden tam not aldı. Final günündeki değerlendirme ile birleştirilecek puanlar, Future Fashion Faces World 2016 kral ve kraliçesini belirlemekte rol oynayacak. Gecenin finalinde kol kola girerek yürüyen modeller, global birlik ve dünyaya sulh iletisi verdi. Türk mankenler ise yeniçeri ve Osmanlı motiflerinin ön tasarıya çıktığı kostümlerle podyuma çıktı.

Yarışmanın organizasyon komitesi başkanı Svetlana Shopova, yarışmayı ikinci defa Türkiye’de tertip ettiklerini söyledi. Shopova, “Türkler çok konuksever. Katılımcılarımız Türkiye’yi, bilhassa Antalya’yı çok seviyor. Önümüzdeki senelerdeki yarışmaları da Antalya’da tertip etmeyi tasarılıyoruz. Kamp müddetince bölgenin tarihi ve tabii güzelliklerini de gezip görme olanağı yakalayacağız” diye konuştu.

İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA)

About the author

gezgin

İlkokul çağımdan bu yana, hesap makinesi ile başlayan computer merakım vardı. Sanırım beynim dur diyene kadar devam edecek.

Leave a Comment