DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Dudaklarınızı Dolgun Göstermenin Yolları

3 hafta önce
66 kez görüntülendi

Dudaklarınızı Dolgun Göstermenin Yolları

DUDAKLARI DOLGUN GÖSTERMENİN YOLLARI

Şüphesiz her kadın daha dolgun bir dudak hayal eder. Çünkü dolgun dudaklar daha çekici ve hoş görünürler. Her ne kadar herkese yakışmasa da uzun senelerden beri dolgun dudaklar toplumumuzda çekiciliğin sembolü olarak nitelendiriliyor. Bunun için kadınlar da daha dolgun bir dudağa kavuşmak adına birçok yönteme başvuruyor. Dudakları dolgun göstermenin yolları oldukça fazla. Bunlardan bazıları dudaklarınızı birkaç saatliğine dolgun gösterir, bazıları günü kurtaracak kadar bir etki sağlar, bazıları da aylar süren etkiler sağlar. Tamamen kalıcı olan yöntemler de var ama bunların doktorlar tarafından pek de önerilen işlemler olmadığını söyleyelim.

  Botoks Etkisi Yaratan Çözümler

Dudakları dolgun göstermenin yollarından hepsi aslında geçici yöntemlerdir. Fakat bazıları daha uzun süreli etki yaratır. Biz burada çeşitli makyaj malzemeleriyle veya fiziksel uğraşlarla evde kolayca yapılabilecek ve birkaç saatlik veya günü kurtarabilecek yöntemlerden bahsedeceğiz. Dudakları daha dolgun göstermek için son zamanlarda botoks etkisi yaratan dudak parlatıcıları çıktı. Bunu sürdüğünüz zaman dudaklarınızda hafif bir yanma hissediyorsunuz ve dudaklarınız birkaç dakika içerisinde şişmeye başlıyor. Bu şişme tabi ki fazla olmuyor ancak kendi dudaklarınızdan daha bir dudakla karşılaşıyorsunuz. Bunun etkisinin en fazla 4-5 saat sürdüğünü de söylemeden geçmeyelim. Ayrıca diş fırçaladığınız zaman dudaklarınız da fırçalamak ve onlara zaman zaman peeling yapmak da dudakları dolgun göstermenin yollarından birkaçı.

  Kalıcı Makyaj

Dudakları dolgun göstermenin yollarından bir diğeri de kalıcı makyaj. Kalıcı makyajla nasıl dudak dolgunlaşır demeyin. Dudak kontürüyle dudak çizginiz belirginleştiriliyor ve dudaklarınız olduğundan daha büyük ve dolgun görünüyor. Üstelik kontür verirken dudak çizginizden taşarsanız daha da dolgun dudaklara kavuşabiliyorsunuz.

  Daha Kalıcı Çözümler

Dudaklarınızı daha uzun süreli olarak dolgunlaştırmak istiyorsanız başvuracağınız yol dudak dolgularıdır. Bu dolgularla dudaklarınızda istediğiniz hacimlere ulaşabiliyor ve aylarca kalmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu dolguların etkileri dolgudan dolguya değişiyor. Ama en sık kullanılanı olan hyaluronik asitin 6-7 ay gibi bir etkisi var. Ancak bu sürede dolgunun etkisi vücudun hyaluronik asiti emmesiyle azalıyor. 6-7 ayda bir tekrarlamanız gerekiyor. Bu zaman dilimi kişiden kişiye de oldukça farklılık gösteriyor.

Dudaklarınızı Dolgun Göstermenin Yolları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık