DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Doğru Parfüm Seçimi Neden Önemlidir?

3 hafta önce
74 kez görüntülendi

Doğru Parfüm Seçimi Neden Önemlidir?

Doğru Parfüm Seçimi Neden Önemlidir?

Parfüm kişinin bu hayattaki imzasıdır. Özellikle bayanların baş döndürücü ve akıllarda kalan parfümü onun karşı cinste unutulmaz bir etki ortaya koyabilir. Bunun için doğru parfüm kullanılmalıdır. Doğru parfüm de kişinin ten rengine ve ten yapısına uygun, ağır olmayan bir parfüm olmalıdır. Ortamda ki ilk intiba öncelikle koku sonra hareketler ve son olarak da kurulan cümlelerle etki bırakabilir. Bundan dolayı parfüm seçimi sıradan bir konu değildir.

Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfüm seçimi yapılacağı zaman üstünüzde başka bir parfüm kokusunun bulunmamasına özen göstermelisiniz. Diğer parfümlerle karışan koku farklı bir şekilde hissedilebilir ve yanlış bir seçim yapmanıza neden olabilmektedir. Parfüm ten uyumu gerektiren bir konu olduğundan öncelikle teniniz ile olan uyumuna önem vermelisiniz. Bir başkasında çok güzel kokan bir koku sizin teninize yakışmayabilir. Bundan dolayı seçim yaparken aceleci davranmamalısınız. Seçimi başkaları üzerindeki kokudan etkilenerek yapmamak daha doğru olacaktır. Bundan dolayı parfüm seçerken muhakkak teninizde nasıl koktuğunu denemelisiniz. Parfüm seçiminde kalite de oldukça önemlidir. Çok pahalı parfümler çok kaliteli ve güzel kokar demek doğru olmasa da içeriğinde kimyasal olan bu ürünlerin merdiven altı piyasalar diye adlandırılan yerlerde üretilmiş olmamasına özen göstermelisiniz. Bu durum sağlığınız açısından da önem arz etmektedir. Cildinizde tahribata neden olacak kadar kalitesiz parfümlerden uzak durulması gerekmektedir. Ayrıca kaliteli parfümler diğer parfümlere göre daha kalıcı ve tene daha hızlı yayılan bir koku oluşturmaktadır. Bir diğer husus da yaşınıza uygun bir koku seçmek gerekmektedir. Örneğin daha genç bir bayan baharat ve çiçek kokulu parfümleri tercih etmemelidir. Bu yaş sınıfının kullanması gereken kokular daha canlı, daha hareketli kokular olmaldır.

Parfüm Seçerken Yapılmaması Gerekenler

Kesinlikle parfümü şişeden koklayarak veya bir başkasının üzerinde deneyerek almamak gerekmektedir. Çünkü tende nasıl koktuğunu anlamak ve ona göre tercih yapmak daha doğru olacaktır. Parfüm seçerken aceleci olmamak da oldukça önemlidir. İlk sıkışta doğru kokuyu bulmak biraz zor olacaktır. Bundan dolayı doğru kokuyu bulmak zaman alabilir, bu konuda sabırlı olmak gerekmektedir.

Doğru Parfüm Seçimi Neden Önemlidir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık