DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.67 TL

Daha uzun yaşamanın 6 yolu!

1 yıl önce
185 kez görüntülendi

Daha uzun yaşamanın 6 yolu!

Düzensiz beslenme, alkol, sigara, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklar hem bedensel hem de zihinsel olarak yaşlanma sürecini erken başlatır.

Sağlıklı Beslenin

Vitaminler ve mineraller açısından zengin, glisemik indeksi düşük ve içeriğinde yaşlanmayı geciktirici maddeler bulunduran doğal gıdaları tercih etmeli, işlenmiş gıdalardan, fast- food yiyeceklerden ve sağlıklı olmayan atıştırmalıklardan vazgeçmelisiniz.

Sosyal Çevreni Önemse

Güçlü bağlar kurmak, sevgi ve şefkat dolu ilişkiler kurmak, gülmek, ağlamak, dertleşmek ve her şeye rağmen yakınınızda size değer veren insanlar olduğunu bilmek yaşama tutunmanız açısından büyük bir motivasyondur.

Partnerini Mutlu Et

Cinsel paylaşımların kan basıncını düşürüp, uyku sorunlarına iyi gelmesi, bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve kalp rahatsızlıklarını önlemesi gibi faydaları göz önünde bulundurulduğunda düzenli olarak vakit ayırılması gerektiğini gösteriyor.

Bir Kadeh Şarap

Yapılan araştırmalar günde bir kadeh şarabın yaşam sürenize katkı sağladığını gösteriyor.

Egzersiz Yapın

Gün içerisinde 30 dakikalık yürüyüş bile ömrünüze neredeyse 4 yıl katıyor bu yüzden eğer erken yaşlanmak istemiyorsanız egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirmeniz gerekmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık