DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Cilt Lekelerinin Önlenmesinde Kullanılan Doğal Yöntemler

3 hafta önce
78 kez görüntülendi

Cilt Lekelerinin Önlenmesinde Kullanılan Doğal Yöntemler

Cilt Lekeleri Nelerdir?

Cilt lekeleri bayanların en fazla şikayetçi olduğu konulardan biridir. Vücudun farklı bölgelerinde meydana gelen bu lekelerin oluşmasında birçok neden olabilmektedir. Çoğu leke doğuştan olan lekeler olsa da sonradan dış etkenlere bağlı olarak da bazı lekeler olabilmektedir. Bunların önlenmesinde gerek tıbbi gerekse de doğal birçok yöntem uygulanabilmektedir. Ancak sonradan oluşan lekelerin çoğu iyi huylu lekeler olsa da bazen bu ciddi rahatsızlıkların da habercisi olabilmektedir. Bundan dolayı lekeler konusunda hassas olmanızda sağlığınız açısından oldukça yarar vardır.

Cilt Lekelerinin Önlenmesinde Kullanılan Tıbbi Yöntemler

Lekeler için tıbbi bir müdahale yapılması için ilk olarak kişinin cilt yapısına uygun yöntemlerin saptanması için bazı ön hazırlıklar yapılmaktadır. Bunlar lekenin derinliği, derinin tipi ve lekenin boyutu olarak sıralanabilir. Doğru tedavinin en önemli yolu doğru teşhisten geçeceğinden bu durum önemlidir. Tıbbi müdahalede teşhis konulduktan sonra uygulanabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Lazer tedavi bunların en bilindikleri arasında gösterilebilir. Bunun yanında kimyasal peeling ve enzim peeling de kullanılan diğer etkili tedavi yöntemlerinden bazılarırıdır.

Kimyasal peeling tedavisi genellikle güneş lekelerinin giderilmesi ve önlenmesi için kullanılmaktadır. Derinin iç ve dış tabalarının kendini yenilemesi için bu yöntem kullanılmaktadır ve hemen tüm deri tiplerine uygulanabilmektedir. Tedavi süreci seanslar uygulanarak yapılmaktadır. Herhangi bir şekilde uyuşturma işlemi uygulanmamaktadır.

Enzim peeling tedavisi ise son yıllarda en çok kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Maske işlemi her mevsim uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkiye yol açmamaktadır. Cildin kendini yenilmesi ve pürüzlerin giderilmesi amaçlanmaktadır.

Cilt Lekelerinin Önlenmesinde Kullanılan Doğal Yöntemler

Cilt lekeleri için bir de evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz doğal yöntemler mevcuttur. Bunların başında limon ve bal ile yapılmış maske çeşitleri gelmektedir. 1 yemek kaşığı kadar bal ve yarım limonun karışımını pamuk yardımı ile cildinize sürerek daha pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ayrıca zerdeçal maskesi ve aloevera jeli de cilt bakımında ve lekelerin önlenmesinde kullanılan en etkili ve en doğal yöntemlerin başında gelmektedir. Doğal olan bu yöntemlerde bitki özleri olduğu için vücudunuzun buna karşı bir olumsuz etki göstermesi söz konusu değildir. Bundan dolayı herhangi bir yan etki göstermeden cildinizin daha canlı ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Cilt Lekelerinin Önlenmesinde Kullanılan Doğal Yöntemler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık