DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Bursa Teleferik Uludağ Kayak Merkezi

2 ay önce
161 kez görüntülendi

Bursa Teleferik Uludağ Kayak Merkezi

Bursa, ülkemizin en önemli turistik yerlerinden biridir. Her yıl binlerce turisti ağırlayan Bursa, özellikle kış turizmi konusunda beğenileri toplayan bir şehirdir. Ziyaretçilere tatil için bulunmaz fırsatlar sunan bu şehir, kış tatilinin daha iyi bir şekilde geçirilmesi için kaçırılmaz bir yer olarak görülür. Ülkenin ilk teleferiği burada açılırken, bu teleferik 1963 yılından beri ziyaretçilere hizmet vermeye devam etmektedir. Bu teleferik oldukça gelişmiş özelliklerle donatılmış olan bir yapıya sahiptir. Bursa’nın en güzel yerlerinden biri olan Uludağ’ı baştan uca kapsayan bu teleferik, dünyanın en uzun sistemi haline gelmiştir. Burayı ziyaret eden kişilerin daha rahat bir şekilde sürüş keyfi yaşamasına neden olan sistemlerden biri durumundadır.

Ne Zaman Gidilir?

Kış ayları buranın en iyi zamanlarının görüldüğü dönemler arasındadır. Aralık ve Ocak aylarından itibaren yoğun sayıda ziyaretçiyi ağırlayan bu merkez, bu yoğunluğunu Mart ayına kadar sürdürür. Aynı zamanda kış sporlarına elverişli bir yapıya sahip olduğundan dolayı, yerli turist sayısında büyük bir artışın yaşanması söz konusudur. Kış aylarında her türlü spor burada rahat bir şekilde yapılırken, yaz aylarında da trekking ve kampçılık gibi spor türleri üzerinde durulabilir. Yine bu açıdan sporcular için vazgeçilmez bölgelerden biri haline gelmiştir.

Uludağ Kayak Merkezi

Ulaşım:

Bursa’ya uzaklığı 40 km kadardır. İstanbul’dan buraya gelecek olan kişilerin ise 240 km’lik bir yola  çıkacaklarını belirtmek gerekir. Ankara’dan kayak merkezine ulaşmak isteyen kişiler 380 km’lik bir yola çıkarken, İzmir’den hareket eden kişilerin 330 km gideceğini belirtmeliyiz.

Bursa Kent Meydanına ulaştığınız zaman buradan kalkacak olan otobüs veya taksilerle kayak merkezine ulaşmanız mümkün olur. Yoğun bir ulaşım sağlanan bölgeye, araç bulamama gibi bir durum olmayacaktır. Öte yandan teleferik üzerinden de uygun fiyatlar üzerinden buraya ulaşımı sağlayabilirsiniz. Tabi kendi aracıyla buraya gitmek isteyenlerin sayısında da artış görülecektir. Bölge, çok yoğun bir kar aldığı için kendi aracınızla birlikte burada bulunmanız pek önerilmez. Her ne kadar usta bir şoför de olsanız, yol şartları istediğiniz yere ulaşmanız için elverişli olmayacaktır. Bu nedenle toplu ulaşımı kullanmanız daha iyi bir karardır.

Bursa Teleferik Uludağ Kayak Merkezi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık