Pazar, Nisan 22

Barselona Gezisinden İzlenimler

0

Masmavi denizi denizi  plajları doğal güzellikleri,  dar gotik sokakları  eğlenceli pubları birbirinden güzel  müzeleri,  ile Avrupa’da görülmesi gereken önemli yerlerden biridir Barselona  İspanya’nın Katalonya özerk bölgesinin başkenti… Barselona’yı anlatmaya kelimeler yetmez. Sahip olduğu doğal ve tarihi özellikleri kadar sıcak iklimi gibi sıcak insanları ile muhteşem bir şehirdir. Antoni Gaudi’nin muhteşem eserleriyle özleşmiş Barselona sahip olduğu tüm bu güzellikleriyle göreni kendine hayran bırakacak türden ve Barselona şehrini doyasıya gezmek istiyorsanız en az bir haftanızı ayırmanız gerektiğini baştan söylemek isterim.

Barselona Tatil  İçin En Uygun Zaman

Ayrıca İngilizce biliyorsanız dil yönünden sıkıntı da çekmezsiniz. Çünkü şehirde temel İngilizce konuşuluyor. Yazımın başında belirttiğim gibi Barselona gibi büyüleyici bir şehri anlatmaya kelimeler yetmez. Ben bile bu yazıyı yazarken nereden anlatmaya başlasam diye düşünüyorsam. Öncelikle daha önce gitmeyenler için, bu şehri gezmek için en uygun zaman Mayıs ve Haziran aylarıdır. Siz yinede sıcağa aldanmayın. Yanınıza hırka da götürün geceleri serin olacağından hırka giymeniz gerekebilir. Ulaşım açısından çok rahat edeceğiniz kesin. Hava limanından şehre kolay ulaşabiliyorsunuz.

Barselona’da Gezilecek Yerler

Barselona’da gezip göreceğiniz yerlerin başında şehirle özleşen  Sagrada Famila ve Guell park geliyor. Ayrıca La Rambla Caddesi, Poble Esponyal  mutlaka  bu güzel şehirde görülmesi gereken yerler arasında. Özellikle Rambla Caddesi İstanbul İstiklal caddesini size aratmayacak türden. Hatta ğrada ünlülere filan rastlarsanız resimde çektirebilirsiniz. Unutmadan Barselona’nın dünyaca ünlü stadı  olan Nou Camp ‘ı gezmeden Barselona gezmezsiniz her halde. Yeme içime konusundan relaks olun. Akdeniz şehri olduğundan, restoranların da  damak zevkinize uygun deniz ürünlerini bulabilirsiniz.

 Yazar: Dilek Soyak

Paylaş

Yorum yapın