DOLAR: 3.76 TL
EURO: 4.71 TL

Aydın Didim Nasıl Bir yer?

1 yıl önce
442 kez görüntülendi

Aydın Didim Nasıl Bir yer?

Aydın Didim Turizm Kenti

Aydın Didim Ege bölgemizin fazla bozulmamış, çok sayıda yabancı turistin ziyaret ettiği, özellikle İngiliz vatandaşlarının ikamet ettiği bir cennet.

didim-plaj

Aydın Didim Kültür ve Turizm Koruma Gelişim Bölgesi 06.01.2005 tarih ve 25692 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmış yalnız söz konusu KTKGB’ye dair sınır daraltması 23.10.2011 tarih ve 28093 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Didim Çevre Düzeni Planı Revizyonu 28.12.2006 tarihinde 4957/2634 Sayılı Turizmi Teşvik Kanununun 7. maddesi uyarınca Bakanlığımızca onaylanmıştır. Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi sınırları içerisinde Bakanlığımızca tahsis edilebilecek 6 bölge Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Alt Bölgesi olarak belirleme edilmiştir.

didim-tarihi-yerler
Bakanlığımızca Didim’de turizm gelişimine ivme kazandırmak, nitelikli turizm tesislerinin yapılmasının sağlamak amacıyla alt bölge içerisinde bulunan Hazine adına kayıtlı taşınmazların alt bölge sınırları dışına menfaatilarak turizm tesis alanı olarak planlanması ve müstakilen tahsis amaçlı değerlendirilmesine imkân sağlanması hedeflenmiş olup, alt bölgelerde arazi tahsisleri yapılmıştır.
Söz konusu tahsisler ve Aydın Didim Kültür ve Turizm Koruma Gelişim Bölgesi kapsamında alt ölçekli planlama çalışmalarına Bakanlığımızca devam edilmektedir. guzelyerler.net

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık