DOLAR: 3.76 TL
EURO: 4.71 TL

Altınkum Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? (Didim)

Altınkum Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? (Didim)

Altınkum Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Didim Altınkum plajı Didim merkezden 1.5 km uzaklıkta olan sahil ve sayfiye bölgesi olan Altınkum Ege’nin en çok rağbet gören koylarından biridir. Adını altın gibi parlayan kumundan alan Altınkum Plajı“nda denize girip kavurucu sıcaklığından, etkilenmeden plaj bar-restoran ya da çay bahçelerinde üfür üfür serinleyeceksiniz.

Altınkum’a En Kolay Yoldan Nasıl Gidilir?

Aydın’a 105 km Didim ilçesine 9 km mesafede bulunan altınkum’a  Ada merkezinden Altınkum Plajı´na minibüs seferleri var. Dilerseniz kendi aracınızla da gidebilirsiniz, çünkü park yerleri de mevcut. Yiğitler üzerinden bisikletle ulaşabilirsiniz.

Altınkum’da  Nerede Ne Yenir?

Gündüz saatlerinde gayet canlı olan bu güzel koyun bir ucunda yüksekte bulunan güzel manzaralı Şahin Tepesi Restoranın´da taze balıktan tutunda ev yapımı mantı midyeye kadar damak zevkinize hitap edeceğini düşündüğümüz tüm lezzetler mevcut. Özellikle akşam yemeği için, mutlaka rezervasyon yaptırıp gitmenizi tavsiye ederim. Bunların yanı sıra Türk ve İngiliz yemeklerinin sunulduğu bar ve restoranların yanı sıra Otantik Türk restoranları da var Sizde Altınkum Plajında denizin tadını çıkarabilir tüm yılın yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Şimdiden hepinize iyi tatiller.

Yazar: Dilek Soyak

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık