DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Adet Sancısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer

2 ay önce
95 kez görüntülendi

Adet Sancısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

 

Adet sancısı, kadınlar için oldukça zor durumlardan biridir. Ağrı başladığı andan bitene kadar çekilmez bir hal almaktadır. Hemen hemen tüm kadınlar da bu ağrıdan büyük şikayet etmektedir. Hatta bazı kadınlarda bu ağrı çok yüksek iken, bazılarında hemen hemen hiç olmamaktadır. Bu durum da bünyeye göre farklılık göstermektedir. Pek çok kadın da adet sancısına ne iyi gelir sorusuna cevap aramaktadır. Bazı yöntemler işe yararken bazıları ise hiç sonuç vermemektedir. İşte adet sancısının hafiflemesine yardımcı olacak birkaç çözüm:

Ağrı Kesiciler

Aslında ağrı kesicileri pek çok kişi kullanmayı tercih etmemektedir. Ancak; şiddetli ağrılar, kadınlara pek de farklı çözümler sunmamaktadır. Bu nedenle de ağrı kesiciler devreye girmektedir. Özellikle bitkisel içerikli ağrı kesiciler bu anlamda yardımcı olabilmektedir. Mideye zararı olmayan, sağlıklı kişiler tarafından kullanılabilen ağrı kesiciler kısa sürede adet sancısını dindirmektedir. Elbette doktor kontrolü olmadan da ağrı kesici kullanımı uzmanlar tarafından önerilmemektedir.

Sıcak Su Torbası

 

Adet sancısına ne iyi gelir? sorusuna bir diğer cevap ise, sıcak su desteğidir. Özellikle sıcak su torbasının karın ve kasık bölgesine yerleştirilmesi ile ağrının önüne geçilebilmektedir. Özellikle ilk 2 gün yoğun olan adet sancısı bu çözüm yöntemi ile hafifletilebilmektedir. Tabi ki kalıcı çözüm sağlamamaktadır. Ağrı kesiciler ağrıyı tamamen yok ederken, sıcak su gibi faktörler sadece geçici çözümler sağlamaktadır.

Papatya Suyu Banyosu

 

Adet sancısına ne iyi gelir? sorusuna bir diğer yanıt ise, papatya suyu banyosudur. Papatya suyunun ağrı azaltıcı özelliği bulunmaktadır. Küvet ya da geniş bir leğen sıcak su ile doldurulduktan sonra içerisine doğal papatya yağı ya da taze papatya konularak bekletilir. Su, içine girilebilecek sıcaklığa geldiğinde içine oturmak ağrıyı yok edecek kadar azaltacaktır. Bu çözüm yöntemi pek çok kişi tarafından denenmiş ve olumlu sonuç vermiştir.

Adet sancısı için farklı yöntemler de bulunmaktadır. Bu yöntemler de yine internet ortamında temin edilebilecek bilgilerdir. Kişiler kendileri için en uygun yöntemi belirleyerek adet dönemlerinde uyguladıklarında ağrı konusunda sorun yaşamadan bu dönemi atlatabilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık