DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.66 TL

2017 Yılı Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak , Tatil Uzayacak Mı

6 ay önce
261 kez görüntülendi

2017 Yılı Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak , Tatil Uzayacak Mı
2017 Yılı Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak ?

 

Hepimizin bildiği üzere dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban bayramı yaklaşıyor. Kurban Bayramı  resmi takvime göre 1 Eylül 2017 tarihinde başlayıp 4 eylül 2017 tarihinde toplam 4 gün olmak üzere tatil olacak. Yani  5 Temmuz 2017 sabahı ülkemiz genelinde iş başı yapılmış olacak. Ancak 30 Ağustos Zafer Bayramının arife gününden bir gün öncesine denk gelmesi tatil süresi uzayabilir mi sorusunu akıllara getiriyor. Çünkü 30 Ağustos Çarşamba gününe denk gelmektedir. Dolayısıyla resmi tatil olmaktadır. Ertesi gün yani 31 Ağustos 2017 ise arife günü öğleden sonra tatil olduğu bilinmektedir. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramının arasında kalan yarım günlük arife tatili tam gün olacak mı ?

Yine akıllarda olan başka bir soru 28-29 Ağustos 2017 tarihlerinin (pazartesi ve salı günü) tatil olup olmayacağıdır. Eğer resmi olarak 28-29 Ağustos 2017 tarihlerinde tatil olursa (arife günündeki yarım tatilin tam olması şartıyla) tatilcileri 10 günlük bir süre bekleyebilir. Dediğimiz gibi bunlar sadece tahmin. Resmi bir açıklama henüz yok. Ancak yakınlarda bir resmi açıklama olması durumunda tatilciler olumlu yönde yararlanacaktır. Çünkü zamanında yapılan açıklama tatilcilerin planlarını tatil süresine göre yapmalarında yararlı olacaktır.

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİNE KAÇ GÜN KALDI ?

Bugün günlerden 13 Ağustos 2017 Pazar Günü. Merakla beklenen Kurban Bayramı tatiline ise 17,5 (on yedi buçuk gün) var. Yukarıda belirttiğimiz gibi normal şartlarda tatile bu kadar süre var. Ancak resmi bir açıklama gelmesi halinde bu süre değişebilir.

2017 yılı Kurban Fiyatları Ne kadar ??

Ülkemizin birçok yerinde büyük ve küçükbaş hayvancılık geniş yerlerde faaliyet sürmeye başlamış ise de, et fiyatlarında herhangi bir azalma bulunmamaktadır. Bu yıl ise kurban kesecekler fiyatlarda artış olacak mı sorusunu akıllarına getirmektedirler. Geçen yıldan fiyatlarda pek farklılık görülmemekle birlikte biraz artış olduğunuz hepimiz tahmin edebiliriz. Üreticiler açısından olaya bakarsak yem fiyatları, işçilik maliyetinin çokluğu gibi nedenler et fiyatlarının artışında önemli rol oynamaktadır. Özellikle bu yılda dişi düve kesimine yasak getirilmesi et fiyatlarını etkileyebilmektedir.  Kurban tam fiyat söyleyemiyoruz ancak hayvanın kilosu ile et fiyatlarını karşılaştırırsak ortalama bir kurban fiyatını ölçmüş oluruz.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık