DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

14 Şubat’ta Gül Kaç Para?

1 yıl önce
187 kez görüntülendi

14 Şubat’ta Gül Kaç Para?

14 Şubat günü tek dal gülün fiyatı 10 TL’den başlayacak. Boyuna göre fiyatı değişen güller, 50 santimetre boyundan 90 santimetre boyuna kadar çeşitlilik gösterecek. Gül fiyatları ile beraber mevsimlik buket çiçeklerinin de ilgi gördüğünü ifade eden Uysal, “Tercih edilen çiçeğe göre mevsim buketlerinin fiyatı 15 TL’den başlayıp yukarıya doğru çıkıyor. Aynı vakitte 14 Şubat günü gül kadar ilgi gören bir başka çiçek ise kazablanka çiçeği. Kazablankanın fiyatı ise 20 ila 25 TL arasında” dedi.

Geçen sene sevgililer gününde kırmızı gül fiyatlarının 7.5 TL olduğunu bu sene yaşanan fiyat yükselişin nedeninin soğuk havalardan kaynaklandığına ilgi çeken Uysal, “Soğuklar nedeniyle yaş sebze ve meyvede yaşanan fiyat çıkışları güllerde de yaşanıyor. Üretim azalıyor. Aynı vakitte vatan dışından gelen ithal güller ve dolarda yaşanan artışta fiyatları yukarıya çekti” diye konuştu.

GÜL’DE AYRINTI ÖNEMLİ

14 Şubat ile bütünleşerek simgeleşen gül alırken bir grup ayrıntılara ilgi edilmesi gerekliliğini altını çizen Alim Uysal, “Aylarca soğuk hava deposunda beklemiş gül ile, taze gül arasındaki farkı yapraklarına bakarak anlayabilirsiniz. Yaprakları morarmış ve dökülmüş gül beklemiş güldür. Yaprakları canlı güller ise yenidir” dedi.

KORSAN YERİNE ESNAFI TERCİH EDİN

Tüketicinin korsan satıcılara karşıda duyarlı olmasını isteyen Başkan Uysal, şu şekilde dedi:

“Antalya’da 250’nin üstünde odamıza kayıtlı vergisini ödeyen çiçekçi esnafı var. Bir çoğunun internet satışı var. Tüketicilerimizden şunu istiyoruz. Lütfen çiçekçilerden alsınlar. Hem ülke ekonomisine katkıda bulunsunlar, hem de korsan çiçekçilerin ekmeğine yağ sürmesinler. Esnaftan aldıkları her ürün amacıyla muhatapları olur.”
İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA) –

14 Şubat’ta Gül Kaç Para? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık