DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.67 TL

13 yaşındaki Aylin bizi gururlandırdı!

1 yıl önce
158 kez görüntülendi

13 yaşındaki Aylin bizi gururlandırdı!

Başkent Bükreş’te düzenlenen yarışmaya bir çok ülkeden yüzlerce yarışmacı katıldı. Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Gitar Bölümü öğretim delegesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özkanoğlu’nun öğrencisi Aylin Çelik de yarışmada 11-13 yaş kategorisinde mücadele etti. Çelik, Johann Sebastian Bach’ın ‘La minör Füg’ ile Nikita Koshkin’in ‘Usher Waltz’ isimli eserlerini gitarı ile seslendirerek jüriden tam not alarak dünyanın dört bir yanından gelen yarışmacıları geride bırakarak birinci oldu. Mersin’de İngilizce öğretmeni Natalia Çelik ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Kemal Çelik’in kızı olan Aylin Çelik, mükafatın kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Bükreş’e giderken dereceye gireceğini ama birinci olacağını beklemediğini bildiren Çelik, “17 yarışmacının bulunduğu finalinde birinci oldum. Dereceye gireceğimi umuyordum ama birinci olacağımı ön görü etmiyordum” dedi. Çelik, uluslararası anlamda katıldığı 3’üncü yarışmada derece ile dönmesinde öğretmeni Yrd. Doç Dr. Mehmet Özkanoğlu’nun büyük katkısı bulunduğunu kaydeden Çelik, “Hocam ile bir repertuar belirleyerek onun üstünde disiplinli bir şekilde çalıştık. Bu sayede birinci oldum. Bundan sonra daha çok çalışıp, eğitimimi sürdürerek kendimi geliştireceğim” diye konuştu.

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özkanoğlu, öğrencisinin gösterdiği performansı nedeniyle kutlama ederek şunları söyledi:

“Aylin’den bunun gibi bir performans bekliyordum. Tabii birinci olup olmayacağını kestiremiyordum. Çünkü yurtdışındaki yarışmalar çok ciddi oluyor. Artık yalnızca gitara değil tüm enstrümanlara çok erken yaşta başlandığı amacıyla çok ciddi gitarcılar çok erken yaşta çıkabiliyor. Aylin’in bu mükafatı alması hepimizi çok sevindirdi. Aynı şekilde disiplinli bir şekilde Aylin ve başka öğrencilerimizle çalışmaya devam edeceğiz. Bu yarışmalar bizim amacıyla motivasyon oluyor.”
Mustafa ERCAN / MERSİN (DHA)

13 yaşındaki Aylin bizi gururlandırdı! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
Yukarı Çık